Kodecar-Opava, s.r.o.
Autorizovaný prodej a servis Mitsubishi Motors


MITSUBISHI L200 - Technologie

L200 pro každý terén

L200 nové generace spojuje spolehlivost, vylepšené schopnosti na silnici i v terénu – především díky rozdělovací převodovce systému pohonu všech kol 4WD Super Select-II, nebo rozšířenému novému režimu „Off Road“ a systému HDC pro sjíždění svahů a pohodlí i výbavu na úrovni osobních automobilů.

 

L200 reprezentuje to nejlepší ze zástupců opravdových čtyřkolek Mitsubishi – ve své formě i obsahu – a kráčí tak ve šlépějích legendárního Pajera. Toto podtrhuje i fakt, že zaujímá cca 30% globálního trhu s pick‑upy napříč všemi značkami.


 SYSTÉM POHONU 4WD SUPER SELECT-II

Nová L200 jakožto předchůdce moderní éry systémů 4WD od Mitsubishi Motors z počátku 80. let, si po všech šest následných generací uchovala konkurenční výhodu, zejména pak uvedením první rozdělovací převodovky Super Select v roce 1991 – jediného podobného systému na trhu, který dokázal nabídnout stálý pohon 4WD na silnici a zároveň stálý pohon všech kol 4WD (s redukcí) pro jízdu v terénu.

Systém Super Select (nyní s označením „Super Select-II“), původně vyvinutý pro model Pajero, umožňuje řidiči zvolit nejvhodnější nastavení podle aktuálního terénu a jízdních podmínek, díky čemuž výrazně zlepšuje trakční schopnosti při jízdě s prázdnou korbou. Součástí systému je uzávěrka mezinápravového diferenciálu, která zajišťuje mimořádné schopnosti při jízdě v terénu, ale současně i reguluje rozdělení točivého momentu mezi nápravami v režimu 4H, kdy přispívá k výtečné ovladatelnosti a snadné jízdě na nejrůznějších površích, od kvalitního asfaltu až po obtížné terénní úseky. Pokud se dostanete do nepříznivých podmínek, můžete snadno pomocí voliče jízdních režimů přepnout na režim 4HLc určený pro členitý terén nebo na 4LLc určený pro stoupání do prudkého svahu, bahno nebo hluboký sníh.

Přepínač pohonu 4WD

Robustní podvozek

Indikace zařazeného typu pohonu na přístrojovém panelu

EFEKTIVNÍ VÝKON

Nová L200 disponuje vylepšeným čtyřválcovým naftovým agregátem se dvěma vačkovými hřídeli a rozvodem paliva typu common rail, přímým vstřikováním paliva a nízkým kompresním poměrem – který byl kdysi celosvětově prvním naftovým motorem s proměnným časováním ventilů. Tato nová verze, vyvinutá speciálně pro L200, se pyšní výrazným snížením třecích sil pohyblivých dílů a zároveň zásadním zlepšením odezvy soustavy vstřikování.

Provedená opatření znamenají nižší spotřebu paliva, čistší výfukové emise a nižší mechanickou hlučnost. Dále se nyní snížením hmotnosti pístů, ojnic a klikového hřídele podařilo dosáhnout hladší a lineárnější akcelerace v celém rozpětí otáček. Pro snížení úrovně emisí NOx byl pro novou L200 také využit systém čištění výfukových plynů (SCR katalyzátor) se vstřikováním močoviny (AdBlue).

Nejmenší poloměr otáčení ve třídě 5,9 m

Motor 2 268 DI-D MIVEC

Nejdelší kabina ve třídě

Bezpečnost

Ať se s novou L200 vydáte kamkoli, vyspělé bezpečnostní technologie podporují bezpečnější a jistější jízdu na silnicích i v terénu, v denní či noční dobu. Díky inteligentním senzorům, které sledují vaše okolí a upozorňují na nebezpečí, nebo aktivním systémům na podporu řízení či díky robustní pasivní ochraně dokáže nová L200 nabídnout vysokou úroveň všestranné bezpečnosti celé posádky.

K vysoké bezpečnosti v případě nehody výrazně přispívá také bezpečnostní konstrukce karoserie RISE (zkr. „Reinforced Impact Safety Evolution“). Robustní konstrukce vozidla účinně pohlcuje energii, která vzniká při nárazu a zároveň udržuje celistvost kabiny.

Odolná, lehká karoserie

Odolná konstrukce

Vyztužené zadní rohy

Komfort

Spojením dynamických tvarů a vysoce kvalitní povrchové úpravy nové L200 vznikl interiér nabízející pohodlí i potěšení z jízdy. Součástí prakticky tvarovaného středového panelu a navazující konzole je barevný multifunkční LCD displej v kombinaci s přehledným a praktickým uspořádáním, které dokonale přísluší zaměření vozidla.

Nová L200 nabízí komfortní sedadla, pocit luxusu a elegance. Měkké čalounění v prostoru kabiny, včetně loketní opěrky a parkovací brzdy, které je opatřeno dvojitým prošíváním, je příjemné na dotek i na pohled.

Bluetooth® hands-free LINK SYSTEM s ovládáním na volantu

Vnitřní zpětné zrcátko s automatickým stmíváním proti oslnění

Dvouzónová automatická klimatizace

VYSPĚLÉ ASISTENČNÍ SYSTÉMY

Nová L200 šesté generace přináší několik nových důležitých bezpečnostních prvků, z nichž některé jsou v tomto segmentu a v této cenové kategorii naprosto jedinečné jako například: funkce sledování okolí vozidla (Multi Around Monitor), systém předcházení a zmírňování následků čelního nárazu (FCM), systém podpory udržování jízdních pruhů (LDW), systém sledování slepých úhlů (BSW), systém sledování dopravní situace za vozidlem při couvání (RCTA), ultrazvukový systém zmírnění nežádoucí akcelerace (UMS) a mnoho dalších bezpečnostních systémů.

Asistent rozjezdu do kopce - HSA

Systém podpory udržování jízdního pruhu - LDW

Systém předcházení a zmírňování následků čelního nárazu - FCM